menusearch
karyabiparvaz.com

ویزای کار پرستاری در آلمان

دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۰۲
(0)
(0)
ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان چگونه است؟

در این مقاله که به کوشش مشاوران شرکت مهاجرتی پرواز به تحریر درآمده است، جدیدترین اطلاعات در زمینه ویزای کار پرستاری در آلمان را با هم مرور می‌کنیم.

با توجه به تغییرات جمعیتی کشور آلمان، تقاضا برای پرستاران متخصص در حوزه های مختلف از جمله سالمندان به سرعت در حال افزایش است و پیش بینی می‌شود تا سال 2050 بیش از دو برابر آمار موجود در این سال ها نیاز به مراقبت داشته باشند که بدان معناست که تأمین تعداد کافی پرسنل ماهر پرستار یک چالش مهم برای این کشور است.

از این رو برای مقابله با این چالش استراتژی های مختلفی طراحی شده است که از جمله آنها می‌توان به استخدام متخصصان پرستاری از خارج از کشور اشاره کرد. اما چگونه می‌توان در آلمان پرستار شد؟

 

ویزای کار پرستاری در آلمان

 

شروع پرستاری در آلمان

آلمان با نرخ زاد و ولد فقط 1٫3 در هر خانواده، در حال حاضر جامعه ای است که اغلب جمعیت آن رو به پیری می‌رود و تقاضا برای متخصصان پرستاری و مراقبت های بهداشتی رو به افزایش است، پس راه حل چیست؟ در این راستا دولت این کشور می‌کوشد تا نسبت به جذب پرستاران متخصص از سایر کشورهای جهان اقدام نماید و درخواست های مرتبط با ویزای کار پرستاری در آلمان را با سرعت بیشتری بررسی نماید.

برای این امر فرد متقاضی باید صلاحیت های آکادمیک و حرفه ای لازم را داشته باشد و در مقابل از مزایا و خدمات ویژه کار در حوزه درمان آلمان نیز بهره مند شود. از جمله این صلاحیت ها باید به حداقل سه سال اموزش حرفه ای یا آکادمیک و حداقل 2 سال سابقه کار اشاره کرد.

شما با شروع پرستاری در آلمان ابتدا کار خود را به عنوان پرستار واجد شرایط با حقوق کامل آغاز و پس از 3 سال برای اقامت دائم در آلمان اقدام می‌کنید. تابعیت آلمان پس از 7 سال به شما اعطا می‌شود و از حقوق و مزایای کامل برای بیمه و بازنشستگی برخوردار خواهید شد.

 

ویزای کار پرستاری در آلمان

فرصت های شغلی پرستاران مهاجر در آلمان

در تمام مناطق آلمان پرستاران در بیمارستان ها، خانه های تخصصی سالمندان، خدمات سیار مراقبت از افراد بیمار و مسن، کلینیک های خصوصی و عمومی، یا مطب های پزشکان و یا موسسات خصوصی به کار مشغولند. پس ازدریافت ویزای کار پرستاری در آلمان اگر بتوانید به عنوان کارآموز کار کنیدنیز در دوره کارآموزی 2-3 ساله خود به عنوان پرستار در آلمان حقوق ماهیانه دریافت می‌کنید. دریافتی شما می‌تواند به کارفرما، منطقه کار و موفقیت شما در مذاکرات در مورد حقوق وابسته باشد.فرصت های شغلی پرستاران مهاجر در آلمان در حوزه سالمندان، قلب و عروق، ارتوپدی و روانپزشکی بسیار ایده آل است.

 

چنانچه بخواهیم در رابطه با میزان حقوق نیز صحبت کنیم می‌توان میانگین درآمد پرستاری در آلمان را در میزان زیر دانست:

دقت داشته باشید که ساعات کار برابر با 40 ساعت در هفته با قابلیت انعطاف پذیر ( افزایش یا کاهش ساعات کاری ) و 24 روز تعطیلات پرداخت شده در سال است و تمامی درآمدها پس از اخذ مجوز مشمول مالیات است.

 

شرایطمیزان حقوق
قبل از اخذ مجوز۱۶۳۱ -۱۷۰۳ یورو
پس از اخذ مجوز۲۱۴۲-۲۳۰۱ یورو
سال اول کارآموزی۷۵۰-۸۰۰ یورو
سال دوم کارآموزی۷۵۰-۸۰۰ یورو
سال سوم کارآموزی۹۳۰-۱۰۳۰ یورو

 

شرایط ورود به بازار کار آلمان

خبر خوب این است که برای تقاضای ویزای کار پرستاری در آلمان محدودیت سنی وجود ندارد و افراد علاقه مند از خارج از این کشور می‌توانند در هر سنی اقدام کنند، به شرط آنکه مهم ترین شرایط ورود به بازار کار آلمان که صحبت به زبان آلمانی را در سطح B1 یا B2 برآورده سازند.

همچنین در آلمان برای شروع کارآموزی و یا شروع به کار به عنوان یک پرستار باتجربه هیچ تبعیضینژادی، دینی و یا جنسیتی وجود نداشته و تنها باید در این رشته مدرک دانشگاهی کسب کرده باشید. همچنین اگر کسی در رشته پرستاری تحصیل نکرده باشد، می‌تواند در آلمان تحصیل در این رشته را آغاز کند و سپس به کار مشغول شود.

پیشنهاد می‌کنیم تا پس از اتمام مطالعه این مقاله حتما بر روی عنوان کار در آلمان در سایت ما نیز کلیک کرده و از حقوق و شرایط کاری در مشاغل مختلف این کشور مطلع شوید.

نکته قابل ذکر برای متقاضیان بالای 40 سال این است که فقط افرادی می‌توانند از مزایای بازنشستگی پرستاری در آلمان استفاده کنند که از سن زیر ۴۵ سال کار در آلمان را شروع کرده باشند، در غیر اینصورت باید هزینه های بازنشستگی را خودشان پرداخت کنند.

 

شرایط ورود به بازار کار آلمان

 

هم چنین باید از لحاظ سلامتی نیز در وضعیت خوبی قرار گرفته باشید و از طریق صدور گواهینامه توسط یک پزشک آلمان آن را تایید کنید. این امکان نیز وجود دارد که از شما سو، پیشینه کیفری درخواست شود که تضمین نماید در محیط کار خوش رفتار خواهید بود.

در همه کشورها کالج و آموزشگاه های مختلفی وجود دارد که دوره های زبان مختلف را ارائه می‌دهند، شرکت مهاجرتی پرواز نیز با آموزشگاهای متنوع زبان در سراسر جهان همکاری می‌کند و می‌تواند ضمن ارائه مشاوره، شما را در کالج های معتبر این کشور ثبت نام نماید.

 

نحوه دریافت ویزای پرستاری در آلمان

متقاضیان از همه کشورها می‌توانند برای ویزای کار پرستاری در آلمان درخواست دهند که ممکن است به دلیل برخی قوانین، محدودیت هایی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا وجود داشته باشد. اما نگران نباشید چرا که ما در طول مراحل درخواست قدم به قدم با شما خواهیم بود.

شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزا ندارند اما سایر متقاضیان باید درخواست ویزا را به سفارت ارائه دهند .این درخواست می‌تواند برای گذراندن دوره آموزشی و یا تکمیلی انجام شود که نسبت به یافتن یک کارفرما در حوزه درمانی آسانتر است. از الزامات مهم در نحوه دریافت ویزای پرستاری در آلمان، داشتن یکسال سابقه کار است، در عین حال که در سایر مراحل سطح زبان آلمانی B مورد نیاز است اما سفارت برای اعطای ویزای کار پرستاری ممکن است سطح زبان پیشرفته یعنی در حد C1 را نیز از شما بخواهد.

راهنمایی های مشاوران شرکت مهاجرتی پرواز در بررسی درخواست ویزای کار پرستاری در آلمان را مد نظر داشته باشید که به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

 

معادل سازی مدرک پرستاری

 

معادل سازی مدارک پرستاری در آلمان

برای اینکه بتوانید معادل سازی مدارک پرستاری در آلمان را انجام دهید، باید در رشته پرستاری تحصیل کرده یا دوره کارآموزی پرستاری را در آلمان گذرانده باشید. در این حالت معادل سازی به این معنی است که صلاحیت حرفه ای خارجی از نظر قانونی معادل صلاحیت حرفه ای در آلمان قرار گیرد و به نوعی مدارک پرستاری اخذ شده در کشور مبدا در آلمان نیز شناخته شود، برای این منظور، مقام مسئول پرونده شما بررسی خواهد کرد که آیا صلاحیت حرفه ای تان با مدارک تحصیلی آلمان برابر است یا خیر و اگر اینگونه نیست، می‌توانید در یک آزمون سنجش یا دوره معادل شرکت نموده تا به سطح کافی برسید.

 

 

 

 

 

ویزای کار پرستاری در آلمان

 

هزینه های معادل سازی مدرک پرستاران در آلمان

هزینه معادل سازی مدرک پرستاران در آلمان بخش های مختلفی را شامل می‌شود که شما باید از همان ابتدا از تمامی آنها مطلع شوید. از آنجایی که شما به عنوان یک نیروی خارجی قصد ورود به این کشور را دارید ف باید هزینه های خود را به صورت کامل متقبل شده و یا در صورت داشتن قرارداد با کارفرما برخی هزینه ها را از او دریافت کنید.

اصلی ترین بخش هزینه دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان شامل هزینه های اسناد، ترجمه و گواهینامه ها، هزینه های سفر و هزینه دوره های آموزش مجدد است. اگر کافرمای شما حامی مالی باشد نیز برخی از هزینه ها را پرداخت نموده و برخی از بخش ها به عهده خودتان است. هزینه معادل سازی مدرارک می‌تواند در موارد خاص بیش از 600 یورو باشد.


نکات مهم معادل سازی پرستاران در آلمان

زمانی که شما مدارک خود را برای معادل سازی به دانشگاه جهت دوره کارآموزی و یا کار در یک مرکز درمانی ارسال می‌کنید، باید حتما مطابق با سیستم آموزش و کار کشور آلمان معادل سازی شود. این مرحله می‌تواند سه تا چهار ماه زمان ببرد. در صورتی که تفاوتی در هنگام دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان وجود داشته باشد می‌توانید با گذراندن دوره های لازم به سطح کافی برسید.

از جمله نکات مهم معادل سازی پرستاران در آلمان این است که شما می‌توانید با تحصیل این رشته در دانشگاه های آلمان از همان ابتدا به راحتی به سیستم آموزشی این کشور قدم بگذارید. عنوان تحصیل در آلمان ما در این زمینه راهنمای خوبی برای شما علاقه مندان است.

در صورتی که در روند معادل سازی به مدارک بیشتری نیاز باشد حتما به شما اعلام می‌شود و خوب است که از همان ابتدا از طریق مشاوره با کارشناسان شرکت پرواز از همان ابتدا تمامی مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهید تا با کسری مواجه نشوید.

 

 

در این عنوان تلاش نمودیم تا شما علاقه مندان را با چگونگی شرایط ویزای کار پرستاری در آلمان آشنا سازیم و اگر شما هم پرستار هستید و یا دوست دارید در رشته پرستاری کار و یا تحصیل کنید می‌توانید با شرکت مهاجرتی پرواز تماس بگیرید. مشاورین ما همواره پاسخگوی تمامی سوالات شما می‌باشند. در ضمن توصیه می‌کنیم تا با مطالعه عنوان مهاجرت به آلمان از مسیرهای رسیدن به اقامت این کشور به خوبی مطلع شوید.

 

سوالات پر تکرار ویزای پرستاری در آلمان


در این مقاله از شرکت مهاجرتی پرواز تلاش شد درخصوص ویزای کار پرستاری در آلمان برای علاقه مندان این حرفه مطالب مفیدی ارائه شود، اگر شما هم پرستار هستید و یا دانشجوی پرستاری، می‌توانید شرایط خود را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید تا مشاوران ما در همان روز شما را راهنمایی کنند.

 

  • چگونه می‌توان از طریق ویزای کار پرستاری در آلمان به اقامت دائم رسید؟

شما ابتدا کار خود را به عنوان پرستار واجد شرایط با حقوق کامل آغاز می‌کنید و پس از 3 سال برای اقامت دائم در آلمان اقدام می‌کنید، تابعیت آلمان پس از 7 سال به شما اعطا می‌شود و از حقوق و مزایای کامل برای بیمه و بازنشستگی برخوردار می‌شوید.

  • حقوق و مزایای پرستاران در آلمان چقدر است؟

حقوق ناخالص 1631 -1703 یورو در ماه قبل از اخذ مجوز و حقوق ناخالص 2142-2301 یورو در ماه پس از اخذ مجوز که می‌تواند با تخصص بیشتر پرستاری افزایش یابد.

  • چقدر می‌توانم در دوره کارآموزی پرستاری در آلمان درآمد کسب کنم؟

در حال حاضر، به کارآموزان پرستار در سال اول کارآموزی ماهانه حدود 750-800 یورو پرداخت می‌شود، در سال دوم پرداخت حدود 800-900 یورو در ماه است، در سال سوم دوره آموزش، ماهیانه به پرستاران 930-1030 یورو حقوق می‌دهند، همه مبالغ ناخالص مشمول مالیات در آلمان است.

آیا افراد بالای 40 سال که برای دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان اقدام می‌کنند می‌توانند از مزایای بازنشستگی هم بهره مند شوند؟
فقط افرادی می‌توانند از مزایای بازنشستگی پرستاری استفاده کنند که از سن زیر 45 سال کار در آلمان را شروع کرده باشند در غیر اینصورت باید هزینه های بازنشستگی را خودشان پرداخت کنند.

  • آیا می‌توانم به عنوان یک پرستار بالای 40 سال در آلمان تقاضای کار کنم؟

بله، برای تقاضای ویزای کار در آلمان محدودیت سنی وجود ندارد، افراد علاقه مند از خارج از کشور می‌توانند در هر سنی اقدام کنند، به شرط آنکه شرط اصلی صحبت به زبان آلمانی را در سطح B1 یا B2 برآورده کنند.

  • در صورت عدم معادل سازی مدرک پرستاری در آلمان چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

می توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید امتحان دهید یا یک دوره سه ساله سازگاری را بگذرانید، این آزمون مربوط به محتوای آزمون نهایی دولتی در زمینه مراقبت از سالمندان یا پرستاری است.

  • هزینه های معادل سازی مدرک پرستاران در آلمان چقدر است؟

معادل سازی ممکن است در موارد خاص 600 یورو یا بیشتر هزینه داشته باشد.

 

 

با چگونگی شرایط ویزای کار پرستاری در آلمان آشنا شدید، اگر شما هم پرستار هستید و یا دوست دارید در رشته پرستاری کار و یا تحصیل کنید می‌توانید با دفاتر موسسه مهاجرتی پرواز تماس بگیرید، ضمناً خوب است بدانید برای تحصیل رشته پرستاری می‌توانید کشورهایی نظیر نیوزلند را انتخاب کنید، نیوزلند دارای دانشگاه های معتبر بین المللی است که پیشرو در تحقیقات هستند و بسیاری از آنها در میان بهترین ها در جهان قرار دارند

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر