menusearch
karyabiparvaz.com

مهاجرت به آلمان

دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۰۲
(0)
(0)
مهاجرت به آلمان

مهاجرت به کشور آلمان

مهاجرت به آلمان را می‌توان جزو بهترین گزینه های مهاجرتی برای ایرانی ها دانست که هر آنچه را که از مهاجرت توقع دارند، در اختیارشان قرار می‌دهد. آلمان به عنوان یکی از قوی ترین کشورهای جهان می‌تواند زندگی تان را به بهترین شکل ممکن دگرگون سازد.

مشاوران شرکت مهاجرتی پرواز همراه شما هستند تا بهترین انتخاب را داشته باشید، در همین راستا در این مقاله روش های قانونی مهاجرت به آلمان را مطابق با آخرین قوانین اعلام شده از سوی این کشور تهیه کرده اند و شما می‌توانید در هر بخش برای رسیدن به جزئیات بیشتر به همان عنوان در سایت ما مراجعه کنید.

 

آلمان از لحاظ امنیت و قانونمندی در جهان شهرت داشته و سطح رفاه و آسایش در آن بسیار بالا است. در این کشور اختلاف طبقاتی در کم ترین حد ممکن وجود داشته و سیاست دولت به گونه ای است که تلاش می‌کند تا با دریافت مالیات بالاتر از افراد ثروتمند به طبقه کم درآمد کمک بیشتری نماید.

هزینه های زندگی در آلمان زیاد نیست و با یک شغل معمولی می‌توان به خوبی یک خانواده را مدیریت کرد و به همین دلیل است که مردم از سراسر جهان می‌خواهند فرصتی برای مهاجرت به آلمان داشته باشند و بسیاری از ایرانیان نیز به دنبال راهی برای مهاجرت به این کشور و اخذ تابعیت آن هستند.

 

همیشه توصیه ما برای علاقه مندان به اطلاع از روش های مهاجرت به آلمان این است که انتخاب روش باید براساس شرایط خود شما باشد و اصلاً نباید روشی که برای دوست یا فامیل مناسب بوده و به نتیجه رسیده است را برای خود نیز مدنظر قرار دهید.

 

مهاجرت به کشور آلمان

 

روش های قانونی مهاجرت به آلمان

آلمان خط مشی های خاص خود را برای جذب مهاجران دارد و با ارائه روش های مختلف سعی در جذب مهاجران با شرایط ایده آل داشته و در حال توسعه سیاست های اجرایی خود در این زمینه است.

برای مهاجرت به آلمان به یک روش معتبر نیاز دارید، اگرچه راه های زیادی برای مهاجرت اتباع خارجی به آلمان وجود دارد و هر کدام شرایط خاصی دارند، اما شباهت هایی هم بین آنها وجود دارد.

 

از روش های قانونی مهاجرت به آلمان می‌توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت به آلمان از طریق کار
 • مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

 

مهاجرت غیرقانونی به آلمان چه عواقبی در پی دارد؟

اما در این میان افرادی هم وجود دارند که حاضر نیستند با کمی تلاش و کوشش، از طریق یک روش های قانونی مهاجرت به آلمان شوند و به پناهندگی روی می‌آورند، این افراد گمان می‌کنند که پناهندگی راهی کوتاه تر برای رسیدن به آلمان است که به هیچ وجه چنین نیست!

متاسفانه پناهندگان نمی‌دانند که مهاجرت غیرقانونی به آلمان چه آثاری در پی دارد؟ این افراد ابتدا باید در کمپ هایی مخصوص پناهجویان با شرایط نامناسب سکونت داشته و سپس با طی مراحل قانونی در طی سالیان طولانی ببینند که آیا درخواست پناهندگی آنها قبول می‌شود یا خیر!

 

اما چنانچه می‌خواهید مهاجرتی قانونی به آلمان داشته باشید و در رفاه زندگی کنید، گزینه هایی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و حتی ازدواج را برای ورود به این کشور را انتخاب کنید که هر یک مزایا مختص به خود را دارد ؛ بنابراین در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در این زمینه ها را به دست آورید.

 

مهاجرت به کشور آلمان از طریق تحصیل

 

 

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل


اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارید، خبر خوب این است که می‌توانید پس از فارغ التحصیلی با فراهم نمودن شرایط لازم اقدام به اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل کنید و چه بسا با طی مراحل قانونی پس از چند مدت تابعیت بگیرید. چنانچه تمایل دارید پس از انقضای مجوز اقامت دانشجویی در آلمان بمانید، دو گزینه پیش روی خود دارید : اگر پیشنهاد کاری ندارید برای ویزای جستجوی کار درخواست دهید و یا در صورت داشتن پیشنهاد کاری درخواست ئیزای کار نمایید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را می‌توان یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش ها دانست که مشاورین ما در عنوان تحصیل در آلمان به صورت دقیق به آن پرداخته اند. پس از فارغ التحصیلی ویزای جستجوی کار به شما اجازه می‌دهد بین 6 ماه تا یک سال دیگر در آلمان مانده و به دنبال کار باشید ؛ سپس چنانچه شغل مناسبی پیدا کردید و تمام شرایط را برآورده کردید، می‌توانید آن را به اقامت کار تبدیل کرده و به طور نامحدود در آلمان بمانید.

 

قابل ذکر است که اگر به محض فارغ التحصیلی یک پیشنهاد شغلی داشته باشید، می‌توانید به سادگی مجوز دانشجویی خود را به مجوز کار تغییر دهید، اجازه اقامت آلمان برای اشتغال به مدت 2 سال با امکان تمدید (تا زمانی که هنوز شغل دارید) صادر می‌شود. شما می‌توانید پس از طی هر یک از مراحل فوق جهت اجازه اقامت دائم، دریافت تابعیت و نهایتاً تکمیل پروسه خود برای مهاجرت به آلمان اقدام کنید.

 

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

آلمان چندین سال است که نیاز به کارگران ماهر و افراد متخصص در حوزه های مختلف را اعلام نموده و در صدد جذب افراد با شرایط ایده آل است، کارخانجات و شرکت های فعال در این شرکت به طور مداوم به دنبال مهندسان، متخصصان فناوری اطلاعات، کارکنان پزشکی و سایر متخصصان واجد شرایط هستند و به منظور تشویق چنین افرادی برای مهاجرت به آلمان، مقامات شرایط سخت گیرانه برای رفتن به آلمان و کار را کاهش داده اند.

بنابراین یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت به آلمان، یافتن یک پیشنهاد کار یا job offer در این کشور و اخذ اقامت آلمان از طریق کار است، مراحل مهاجرت کاری به این کشور را می‌توان به صورت خلاصه در موارد زیر بیان نمود که به صورت دقیق و همراه با جزئیات توسط کارشناسان ما در عنوان کار در آلمان برای شما بیان شده اند.

 

 • یافتن کار در آلمان که اتباع خارجی را می‌پذیرد.
 • دریافت تاییدیه های مدارک ایران در آلمان
 • دریافت تاییدیه اداه کار آلمان برای متقاضی
 • اقدام جهت دریافت ویزای کار از طریق کنسولگری آلمان در کشورمان
 • مهاجرت به آلمان و دریافت مجوز اقامت کاری

 

مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج

 

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج با یک شهروند آلمانی امکانپذیر است اما صرفا ازدواج به اقامت منتهی نمی‌شود، در واقع باید بگوییم که تابعیت آلمان را می‌توان از طریق ازدواج به دست آورد یا از دست داد! این قوانین در طول زمان تغییر کرده اند و تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرند. از سال 1970 تاکنون قانون کشور آلمان تصویب نموده است که زن یا شوهر یک شهروند آلمانی می‌توانند از طریق اقامت در این کشور به مدت 3 سال تابعیت خود را دریافت کنند.


در این رابطه باید بدانید که ازدواج باید در هر دو کشور به رسیت شناخته شود و عوامل همچون سن مناسب طرفین و یا عدم وجود فامیل با یکدیگر نیز باید رعایت شود. این امکان نیز وجود دارد که قانون کشور خارجی به طور خودکار تابعیت آن را برای همسر آلمانی صادر کند.

در این صورت شهروند مورد نظر دارای تابعیت دوگانه خواهد بود. اگر همسر آلمانی تصمیم بگیرد که تابعیت خارجی را نیز به دست آورد، معمولاً تابعیت آلمانی خود را از دست می‌دهد، مگر اینکه مقامات آلمانی اجازه حفظ تابعیت آلمان را بدهند.
ازدواج به عنوان یکی از روش های قانونی مهاجرت به آلمان از شما تسلط به زبان آلمانی و برخی شرایط دیگر را می‌طلبد که توصیه می‌کنیم حتما با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی پرواز تماس حاصل نمایید.


اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال راهی برای افزایش سرمایه و توسعه کار خود هستید، سرمایه گذاری در آلمان یکی از بهترین گزینه های ممکن است، اگرچه مهاجرت به کشور آلمان برنامه ویزای طلایی ندارد اما سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی امکان پذیر است.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ابتدا به صورت موقت به شما داده می‌شود و سپس در صورت ادامه می‌توانید به اقامت دائم و پس از 6 تا 8 سال تابعیت این کشور دسترسی یابید. دقت داشته باشید که برای اقدام به مهاجرت آلمان از طریق سرمایه گذاری، باید برای ویزای خوداشتغالی درخواست دهید و کسب و کاری را راه اندازی کنید که سهم قابل توجهی در رشد اقتصادی این کشور داشته باشد.

 

البته سرمایه گذاری در کشور آلمان می‌تواند به شیوه های مختلفی انجام شود که با کلیک بر روی عنوان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان قادر خواهید بود به راحتی به آن دست یابید. در صورت انتقال سرمایه قابل توجه به این کشور روند دریافت اقامت دائم و تابعیت با سرعت بیشتری برایتان دنبال می‌شود.

 

چنانچه بخواهیم روش های سرمایه گذاری در کشور آلمان را به صورت خلاصه برای شما بیان کنیم به شرح جدول زیر است، اما فراموش نکنید که هر یک از این موارد دارای جزئیات متعددی هستند که مشاورین ما راهنمای شما خواهند بود:

 

 

روش های سرمایه گذاریمهم ترین شرایط
ثبت شرکتمی تواند به روش های ثبت شرکت کاملا جدید، وابسته و یا تاسیس نمایندگی و شعبه انجام شود.
کارآفرینیبا ارائه یک طرح تجاری کامل و البته جدید به دنبال ایجاد فرصت های شغلی در این کشور باشید.
خرید اوراق قرضهبا سرمایه حداقل 5000 یورو با بازار بورس این کشور وارد می‌شوید.
خرید ملکتنها روشی برای سرمایه گذاری در این کشور بوده و شما را به اقامت نمی‌رساند.

 

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت


یکی از روش های سرمایه گذاری را می‌توان ثبت شرکت در آلمان دانست که هر آنچه را که برای شروع یک اقتصاد نو موردنیاز است، برای مهاجرین به خوبی فراهم می‌سازد. همچنین فن آوری ها، تجهیزات و سایر کالاها به عنوان سرمایه قانونی بدون مالیات وجود داشته و از همه مهم تر، امکان افتتاح حساب، داشتن کارت اعتباری بانک های آلمانی و استفاده از دسته چک نیز وجود دارد.

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت یک فرصت واقعی برای موسس شرکت و خانواده او جهت درخواست زندگی و مهاجرت به آلمان و در نهایت شهروندی این کشور است، علاوه بر این صاحب شرکت در آلمان می‌تواند در هر کشور اتحادیه اروپا شعبه ایجاد کند و امکان دریافت یارانه و کمک هزینه در آلمان وجود دارد.

 

جهت درخواست ثبت شرکت به منظور مهاجرت به کشور آلمان، باید حداقل 25000 یورو را فراهم ساخته و طرح جامع تجاری از نوع فعالیت و هدف خود در این کشور مشخص سازید. دقت داشته باشید که به این منظور باید حداقل پنج نیروی آلمانی را استخدام کرده و از طریق تضمین مالی، پشتوانه خود را مشخص سازید. سن قابل قبول برای این منظور نیز 18 تا 45 سال است و پس از تأیید اسناد تشکیل دهنده، شرکت می‌تواند فعالیت خود را آغاز کند. در واقع ثبت شرکت در آلمان نوعی کارآفرینی در این کشور محسوب می‌شود.

 

 

مهاجرت به کشور آلمان از طریق خرید ملک

 

اخذ اقامت آلمان با خرید ملک

گرچه آلمان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان به شمار می‌رود، اما تمامی روش های آن قابل اقدام برای مهاجرین از کشوری همچون ایرانامکان پذیر نبوده و شما باید تنها مسیرهای ممکن را امتحان نمایید. در رابطه با خرید ملک و مستغلات در آلمان باید بگوییم که می‌تواند توسط افراد خارجی انجام شود، اما مسیری برای مهاجرت و یا دریافت اقامت این کشور نخواهد بود. اما نگران نباشید ادامه مبحث را مطالعه کنید تا از راهکارهای دیگر برای این موضوع اطلاع پیدا کنید.

 

همانطور که قبلا هم اشاره شد در آلمان اساساً هیچ برنامه دولتی برای ارائه ویزای طلایی وجود نداشته و امکان سرمایه گذاری در ملک به منظور اقامت نیست. در مقابل این کشور ارزان ترین اقامت اروپا را برای کارآفرینان خصوصی و سرمایه گذاران خود اشتغال ارائه می‌دهد. تشویق نوآوری و کارآفرینی هدف اعلام شده قانون اقامت آلمان است و اگر مایل به اخذ اقامت آلمان با خرید ملک هستید، باید به کارآفرینی و ثبت شرکت فکر کنید؛ زیرا با توجه به بند 21 شرایط مهاجرت به آلمان، بنیانگذاران شرکت ها و مالکان انحصاری به همراه مدیران عامل و نمایندگان قانونی شرکت‌های تضامنی و بزرگ از امتیاز ویژه برخوردارند.

وکیل مهاجرت به آلمان

هنگام مهاجرت به آلمان با روش های قانونی مانند تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری باید به دنبال یک مشاوره حرفه ای و افراد با سابقه درخشان راهنمایی و کمک بگیرید اما متاسفانه در جریان یک کار حقوقی و مجاز، همیشه افرادی به کذب خود را وکیل مهاجرت نامیده و از اعتماد متقاضیانی که می‌خواهند سریع تر به مقصد برسند، سوء استفاده می‌کنند.

خوب است بدانید که در کشورمان ما به صورت قانونی فردی به نام وکیل مهاجرت نداریم و افرادی که در ایران به کار مهاجرت مشغول هستند، همه از رشته حقوق فارغ التحصیل شده اند و تخصص دانشگاهی با عنوان وکیل مهاجرت به آلمان ندارند. مهاجرت به آلمان، همواره یکی از مقصدهای اصلی ایرانیان علاقه مند به سکونت در خارج از کشور است، بنابراین سعی داشته باشید موسسه ای را برای همکاری انتخاب کنید که شما را به راحتی به ویزای این کشور برسانند و خدایی نکرده متحمل هزینه های بالا و یا ضرر در این زمینه نشوید.


موسسه مهاجرتی به آلمان

موسسات اعزام دانشجو و موسسات حقوقی مهاجرتی زیادی هستند که با نام های مختلف در ایران و خارج از کشور فعالیت دارند، اما شما باید ابتدا تفاوت این دو نوع موسسه را درک کرده باشید تا در انتخاب موسسه درست دچار اشتباه نشوید. توجه داشته باشید که موسسات حقوقی مهاجرتی دارای طیف فعالیتی گسترده ای هستند که تنها یک مورد از آن اعزام دانشجو است، اما موسسات اعزام دانشجو چنین حوزه کاری گسترده ای نداشته و دارای محدودیت فعالیت زیادی می‌باشند.

موسسه مهاجرتی به آلمان قادر است تا از تمامی روش های قانونی برای مهاجرت به این کشور برای متقاضیان اقدام نماید، در صورتی که موسسات اعزام دانشجو تنها با مراکز تحصیلی محدودی در این کشور ارتباط دارند و حتی در رابطه با تحصیل قادر به ادامه همراهی همه جانبه نیستند.

در این عنوان تلاش نمودیم تا کلیات روش های قانونی مهاجرت به آلمان را برای شما تشریح نماییم، بدون شک برای انتخاب مطمئن، شما به اطلاعات بیشتری نیاز دارید که برای بدست آوردن‌ آنها میتوانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی پرواز تماس حاصل فرمایید.


سوالات پر تکرار مهاجرت به آلمان

 

 • برای مهاجرت به آلمان چقدر سرمایه لازم است؟

کاملاً بستکی به این دارد که شما از چه روشی اقدام کنید، اما به طور کلی روش کاری کم هزینه ترین روش مهاجرتی است.

 

 • آیا مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک ممکن است؟

همانطور که قبلا هم اشاره شد در آلمان، اساساً هیچ برنامه دولتی برای ارائه ویزای طلایی برای سرمایه گذاری وجود ندارد و همچنین امکان سرمایه گذاری در ملک به منظور اقامت وجود ندارد.

 

 • حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در آلمان چقدر است؟

مبلغ حداقلی برای سرمایه گذاری در کشور آلمان وجود ندارد، برای واجد شرایط بودن با شانس بالای تایید ویزا، به متقاضیان گفته می‌شود که حداقل 50000 یورو سرمایه در یک تجارت آلمانی سرمایه گذاری کنند.

کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تجاری در صورتی در آلمان پذیرفته می‌شوند که در یک سرمایه‌گذاری تجاری آلمانی سرمایه‌گذاری کنند که حداقل پنج شغل در آلمان ایجاد کرده و منافع اقتصادی به همراه داشته باشد.

 

 • شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج چیست؟

 

 • فرد باید اقامت دائم داشته باشد
 • فرد باید تابعیت قبلی را منحل کند ( البته برای ایرانی ها نیاز نیست )
 • فرد باید در آزمون زبان آلمانی در سطح B1 پذیرفته شود
 • فرد باید به نظام اجتماعی-حقوقی و وضعیت زندگی در کشور آلمان واقف باشد
 • فرد باید به اصول آزادی و دموکراسی مطابق با قانون اساسی متعهد باشد.

 

 • چقدر بعد از سرمایه گذاری در آلمان به اقامت دائم این کشور خواهم رسید؟

از طریق ویزای کارآفرینی، می‌توانید انتظار داشته باشید که پس از 3 سال اقامت دائم و پس از 6 سال شهروند آلمان شوید، این یک روند سریع است زیرا اکثر مهاجران تنها پس از 4 تا 5 سال اقامت دائم دریافت می‌کنند.

 

 • بهترین روش مهاجرت به آلمان چه روشی است؟

مطمئن ترین روش قانونی مهاجرت به آلمان را می‌توان روش تحصیلی دانست.

 

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر