menusearch
karyabiparvaz.com

معرفی شهرهای آلمان

دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۰۲
(0)
(0)
معرفی شهرهای آلمان

معرفی شهرهای کشور آلمان

معرفی شهرهای کشور آلمان را در این مقاله از شرکت مهاجرتی پرواز خواهید خواند، این کشور فراتر از یک برلین و مونیخ بوده و هریک از دیگر شهرهای این کشور خود دارای مزیت ها و ویژگی هایی خاص خود است که‌ آنها را یکدیگر متمایز می‌نماید.

اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید با توجه به شرایط متفاوت در زمینه های تحصیلی و کاری در هریک از نقاط مختلف این کشور، مقصد شما می‌تواند هریک از شهرهای آلمان قرار گیرد که با اهداف شما هماهنگی داشته باشید، در صورتی که قصد مهاجرت به آلمان را دارید مقاله لینک شده را بخوانید.

 

آلمان در حال حاضر یکی از صنعتی ترین کشورهای اروپا بوده که هریک از این صنایع و شرکت ها در یک قسمت از این کشور قرار گرفته و رونقی خاص به هر قسمت بخشیده است.

کشور آلمان در حال حاضر یکی از بهترین نظام های آموزشی، بهداشتی و رفاهی را در جهان دارا است و در طول چندین دهه گذشته بسیاری از شهرهای آن به عنوان یکی از برترین شهرهای جهان برای زندگی و مهاجرت شناخته شده اند که همین موضوع باعث جذب مهاجران فراوانی به این کشور شده و این کشور را به یکی از متنوع ترین کشورهای اروپا از لحاظ نژاد و قومیت تبدیل کرده است.

 

همچنین هریک از شهرهای آلمان علاوه بر برخورداری از فرصت های شغلی زیاد و سطح خدمات و رفاه بالا، دارای طبیعت و زیبایی های چشم نواز است که محیطی بسیار ارامش بخش و دل نشین را برای زندگی و کار در آلمان به وجود می‌آورد و همچنین هریک از این شهرها با برخورداری از سنت های خود شرایطی متفاوت را نسبت به یکدیگر دارا بوده که زندگی در آن را بسیار لذت بخش و متفاوت می‌نماید.

 

 

معرفی شهرهای کشور آلمان

 

شهرهای متفاوت در آلمان

آلمان یک کشور بسیار مدرن و پیشرفته است که اکثر شهرهای آن از بهترین سطح رفاه، آسایش و خدمات عمومی در اروپا برخوردار هستند، هم اکنون برلین پایتخت سیاسی آلمان معرفی شده است که با توجه به شاخص ها برترین شهر این کشور نیز در نظر گرفته می‌شود.

در باب معرفی شهرهای کشور آلمان باید گفت که این کشور از 16 ایالت مستقل تشکیل شده است که همگی زیر نظر جمهوری فدرال آلمان و با نام واحد کشور آلمان فعالیت می‌نمایند، آلمان در حال حاضر دارای 79 شهر بزرگ و مهم است که طبق امار جمعیتی این کشور بالای 100 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده اند، مهم ترین ایالت این کشور ایالت باواریا است که سه شهر مونیخ، نورنبرگ و برلین را در خود جای داده است.

 

ایالت های آلمان عبارتند از :

 

بادن وورتمبرگ، باواریا، برلین، براندنبورگ، برمن، هامبورگ، هسن، مکلنبورگ فورپومرن، نیدرزاکسن، نوردراین وستفالن، راینلاند فالتز، زارلند، زاکسن آنهالت، ساکسونی، شلسویگ هولشتاین، تورینگی

 

برلین پایتخت آلمان

برلین پایتخت آلمان در قلب دشت آلمان شمالی قرار دارد و یک محور تجاری و جغرافیایی شرقی – غربی را به همراه داشت که به آن کمک کرد تا پایتخت پادشاهی پروس و سپس از سال 1871، یک آلمان متحد شود، شکوه سابق برلین در سال 1945 به پایان رسید، اما این شهر از ویرانی جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد و بازسازی شد و رشد اقتصادی و فرهنگی شگفت انگیزی را نشان داد.

 

تقسیم آلمان پس از جنگ جهانی دوم، برلین را به طور کامل در قلمرو جمهوری دموکراتیک آلمان ( GDR یا آلمان شرقی ) قرار داد، خود شهر بازتاب تقسیم ملی بود به طوری که برلین شرقی پایتخت آلمان شرقی و برلین غربی ایالتی از جمهوری فدرال آلمان ( FRG یا آلمان غربی ) بود.

 

معرفی شهر برلین

 

در نهایت سقوط رژیم کمونیستی آلمان شرقی و همراه با آن گشایش دیوار در اواخر سال 1989 به طور غیرمنتظره ای چشم انداز بازگرداندن برلین به عنوان پایتخت تمام آلمان را افزایش داد، این وضعیت در سال 1990 تحت شرایط پیمان اتحاد احیا شد و متعاقباً برلین به عنوان یکی از 16 ایالت تشکیل‌دهنده آلمان و پایتخت آن تعیین شد.

 

شرایط اقلیمی و اقتصادی برلین

برلین دارای آب هوایی معتدل است و هر 4 فصل سال را به طور تقریبا کامل به خود می‌بیند، اما سرمای این شهر در فصل زمستان در اکثر مواقع همراه با بارش باران و برف همراه است، برلین یکی از اصلی ترین قطب های علمی آلمان نیز شناخته می‌شود که دارای 34 دانشگاه دولتی و خصوصی است.

جمعیت این شهر نزدیک به 4 میلیون نفر بوده و کمپانی های بزرگ و مشهور جهانی در آن در حال فعالیت هستند که اوضاع اقتصادی و شرایط شغلی را در این شهر بسیار مناسب کرده اند.

 

هامبورگ قطب فرهنگی و گردشگری

هامبورگ قطب فرهنگی و گردشگری، با 1،9 میلیون نفر جمعیت دومین شهر بزرگ آلمان است که بزرگترین شهر غیر پایتخت اتحادیه اروپا معرفی می‌شود، این شهر میزبان سومین بندر شلوغ اروپا است و در نزدیکی دریای شمال ( حدود 100 کیلومتر دورتر ) بر روی رودخانه البه در شمال آلمان و 230 کیلومتر از مرز دانمارک واقع شده است، هامبورگ یک قطب فرهنگی و گردشگری است که رودخانه ها و کانال های آن توسط حدود 2500 پل ( بیشترین تعداد پل در هر شهر در اروپا ) از آن عبور می‌کنند.

 

معرفی شهر هامبورگ

 

 

این شهر دارای سنت قوی در بخش مالی است و میزبان قدیمی‌ترین بورس اوراق بهادار آلمان است در حالی که از نظر صنعتی در تولید فولاد، آلومینیوم و مس، کشتی‌سازی و هوافضا از قدرت های برتر آلمان و اروپا برشمرده می‌شود، تنها شرکت ایرباس بیش از 13000 کارمند و کارگر را در این شهر به استخدام خود دارد.

 

مونیخ یک مرکز گردشگری

هنگام معرفی شهرهای کشور آلمان به مونیخ میرسیم، مونیخ یک مرکز گردشگری، سومین شهر بزرگ آلمان، بیش از 1،5 میلیون نفر جمعیت دارد که در بخش جنوبی آلمان، در ایالت فدرال باواریا و در 160 کیلومتری مرز اتریش واقع شده است، این شهر به دلیل برتری در هنر، علم، فناوری، فرهنگ، آموزش و امور مالی شهرت گسترده ای دارد، در حالی که تیم برتر فوتبال آن بایرن مونیخ، در سراسر جهان شناخته شده است.

 

این شهر همچنین یک مرکز گردشگری است و جشنواره اکتبر سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می‌کند، مونیخ در طیف وسیعی از صنایع و بخش‌هایی مانند خودروسازی، فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، مهندسی، الکترونیک و انرژی‌های تجدیدپذیر دارای نقاط قوت فراوان است، این شهر خانه شرکت های چند ملیتی مانند BWM، زیمنس و آلیانز است.

سنت و فرهنگ دنج باواریایی این شهر جنوبی را شکل داده و غیرعادی نیست که در خیابان‌های آن با افرادی که لباس‌های سنتی می‌پوشند، مواجه شویم، به‌ویژه در طول جشنواره اکتبر بزرگترین جشنواره عمومی جهان سنت ها و فرهنگا باوارایی به بهترین و بیش ترین شکل ممکن در این شهر به چشم می‌خورد.

 

کلن مرکز تحقیقاتی پیشرو صنعت هوافضا

نزدیک به 1،1 میلیون نفر در کلن در کنار رودخانه راین زندگی می‌کنند، در ادامه معرفی شهرهای کشور آلمان، با کلن مرکز تحقیقاتی پیشرو صنعت هوافضا آشنا شوید، شهر کلن در غرب آلمان و در 70 تا 100 کیلومتر از مرزهای بلژیک، لوکزامبورگ و هلند واقع شده است، این شهر همچنین نزدیک‌ترین شهر بزرگ به بن، پایتخت سابق آلمان غربی است که مرکز فرهنگ و آموزش در آلمان معرفی می‌شود و میزبان یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اروپا یعنی همان دانشگاه کلن است.

 

علاوه بر این کلن به عنوان مرکز تحقیقاتی پیشرو برای صنعت هوافضا، میزبان مرکز هوافضای آلمان و مقر اصلی آن است، شهر کلن در حال حاضر یک مرکز ملی برای شرکت های بیمه و رسانه های آلمان نیز شناخته می‌شود که در همه این مزیت ها مرکز اصلی فضانوردان اروپا و پایگاه بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان یعنی لوفت هانزا نیز است.

 

 

معرفی شهر کلن در کشور آلمان

 

این شهر نیز با جشنواره ای به نام کارنوال مانند شهر مونیخ، مردم را با لباس های رنگارنگ و سنتی به سطح شهر کشانده و به جشن و پایکوبی و نوشیدن آب جو مشغول می‌کند، این شهر مرکز مردم آزاد اندیش آلمان معرفی می‌شود که مردمی با همه نوع اعتقادات و طرز تفکر در کنار یکدیگر به بهترین نحو ممکن زندگی می‌کنند.

 

فرانکفورت آم ماین

فرانکفورت کلان شهر بانکداری آلمان با بیش از 752000 نفر جمعیت است که به طور رسمی به نام فرانکفورت آم ماین شناخته می‌شود و رودخانه جنوب غربی آلمان را به طور کامل در بر می‌گیرد، این شهر دارای نقاط قوت بی‌شماری در زمینه‌هایی مانند تجارت، آموزش و حمل‌ و نقل است به گونه ای که فرودگاه آن یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های اروپا است.

اما صنعت مالی این شهر است که فرانکفورت را در سطح جهانی مشهور ساخته است، بانک مرکزی، بانک دویچه بوندس‌، بورس فرانکفورت، بانکDZ و Kfw و بسیاری از موسسات و بانک های سرشناس در سطح جهان همه و همه به اعتبار مالی و بانکی این شهر دامن زده اند، همچنین این شهر یکی از مناسب ترین شهر ها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان بر شمرده می‌شود که شرایط بسیار عالی را برای استارتاپ ها و ایده های نو و بکر فراهم می‌آورد، چنانچه به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان فکر می‌کنید، مقاله لینک شده را بخوانید.

 

فرانکفورت علاوه بر فرصت های کاری و شغلی از مکان ها و فرصت های تاریخی و تفریحی فراوانی نیز برخوردار است که سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می‌کند، وجود موزه ها، مناظر و طبیعتی دیدنی در کنار تفریحاتی شبانه می‌تواند سفری بسیار خوش را برای هر گردشگری در این شهر فراهم آورد.

 

اشتوتگارت مقر شرکت های بزرگ و مشهور

اشتوتگارت مقر شرکت های بزرگ و مشهور حدود 635000 نفر جمعیت دارد و محل زندگی مردم سوابی است که به عنوان افرادی سخت کوش و صرفه جو شناخته می‌شوند، این شهر در بخش جنوبی آلمان در کنار رودخانه نکار و در فاصله 160 کیلومتری مرز فرانسه واقع شده است، اقتصاد اشتوتگارت که مقر شرکت های بزرگ و مشهوری چون پورشه، بوش، مرسدس بنز و دایملر است، نشان از قدرت مهندسی و خودرو سازی این شهر است، اما اشتوتگارت در زمینه انتشار، شراب‌سازی، خدمات مالی، تحقیق و توسعه و گردشگری نیز یکی از بهترین شهرهای آلمان معرفی می‌شود.

 

 

معرفی شهر اشتوتگارت در کشور آلمان

 

این شهر با برخورداری از موزه های متفاوت برای گردشگران بسیار سرگرم کننده است، همچنین وجود دو موزه معروف و سرشناس پورشه و مرسدس بنز علاقمندان بسیاری در زمینه خوردرو را به این شهر جذب می‌کند، به گفته بسیاری از گردشگران غذاهای دلچسب و شراب خوب برای این منطقه معمولی است و در تمامی رستوران ها، بارها و کافی شاپ ها می‌توان لذیذ ترین و بهترین نمونه های ممکن نوشیدنی ها و خوراکی ها را سفارش داده و از خوردن آن لذت برد.

این شهر همچنین دارای هنر و فرهنگ زیادی است به خصوص وجود قلعه جدید در مرکز شهر بسیار زیبا بوده و جلوه ای جذاب و خیره کننده به آن بخشیده است.

 

دوسلدورف پایتخت ایالت نوردراین وستفالن

معرفی شهرهای کشور آلمان را می‌خوانید و می‌خواهیم دوسلدورف را بررسی کنیم، حدود 620 هزار نفر در دوسلدورف پایتخت ایالت نوردراین وستفالن زندگی می‌کنند که پایتخت ایالت نوردراین وستفالن را در رتبه هفتم در میان شهرهای بزرگ آلمان قرار می‌دهد، دوسلدورف جایی است که رود راین با دوسل در غرب آلمان و در 180 کیلومتری مرز با هلند قرار دارد و به عنوان شهر مد و هنر آلمان شناخته می‌شود که فروشگاه های برند لباس آلمانی زیادی در آن فعالیت می‌نمایند.

در کنار رودخانه راین می‌توانید از یک پیاده روی فوق العاده به بندر مدیا ختم می‌شود، استفاده نموده و در غروب دل انگیز افتاب لحظاتی لذت بخش را در کنار فروشنده های اثار هنری و صنایع دستی در بستر رودخانه سپری نمایید، دولسدورف با ساختمان های خارق العاده اش که توسط معماران معروف طراحی شده اند بسیار مشهور و زبان زد است و مردم این کشور نیز از دیگر شهرها برای دیدن معماری جذاب و دیدنی آن به این شهر سفر می‌کنند.

 

این شهر به دلیل کیفیت چشمگیر زندگی که به ساکنان خود ارائه می‌دهد مشهور است و میزبان 22 موسسه آموزش عالی و دانشگاه است، دوسلدورف مرکز پیشرو مخابرات آلمان است و مقر اروپایی بسیاری از شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و اینترنت بوده و همچنین دارای شرکت ها و صنایعی بزرگ در زمینه خودروسازی و صنایع مالی است.

 

لایپزیگ


لایپزیگ با 602 هزار نفر جمعیت بزرگترین شهری است که قبلا به طور کامل در آلمان شرقی قرار گرفته بوده است، شهرت تاریخی لایپزیگ که در 160 کیلومتری جنوب غربی برلین پایتخت آلمان قرار دارد، بر پایه هنر، فرهنگ و تجارت بنا شده است اما در حال حاضر افراد جوان و خلاق را به خود جذب می‌کند، زیرا هزینه اجاره در این شهر هنوز متوسط است و فضا و شرایط زیادی برای آزمایش و خلق فرصت های جدید وجود دارد، به همین خاطر لایپزیگ را برلین جدید یا هایپزیگ نیز می‌نامند.

 

در حالی که زمینه ها و صنایع نو ظهور در شهر بسیار رایج هستند، اما در سال های اخیر این شهر به عنوان یک مرکز اروپایی برای تجارت الکترونیک و تدارکات نیز خود را معرفی نموده است، لایپزیگ دارای بخش گردشگری سالم و بسیار پر رونقی است و توسط موسسه GfK به عنوان قابل زندگی ترین شهر آلمان رتبه بندی شده است.

 

سایر زمینه های قدرت صنعتی در لایپزیگ در زمینه خودرو، انرژی، نرم افزار و تحقیقات پزشکی – بیوتکنولوژی نهفته شده است و امید می‌رود که در سال های اینده این شهر به یکی از صنعتی ترین شهرهای آلمان مبدل شده و هم تراز با شهرهایی نظیر برلین، مونیخ و هامبورگ گردد.

 

دورتموند بزرگترین شهر در ناحیه روهر

در رتبه نهم مهم ترین شهرهای آلمان با حدود 601700 نفر جمعیت، دورتموند بزرگترین شهر در ناحیه روهر قرار دارد، این منطقه در غرب آلمان زمانی قطب اصلی زغال سنگ و فولاد در آلمان و اروپا بوده است و بسیاری از بناهای صنعتی به جا مانده مانند کارخانه قدیمی کوره بلند فونیکس – وست در دورتموند یادآور این دوران هستند، اما از زمان فروپاشی این صنایع، دورتموند خود را به عنوان یک مرکز فناوری پیشرفته دوباره از نو یافته و به عنوان یکی از نوآورترین شهرهای اتحادیه اروپا شناخته می‌شود.

 

معرفی شهر دورتموند در کشور آلمان

 

دورتموند در نزدیکی کلن و دوسلدورف در ایالت نوردراین – وستفالن در غرب آلمان قرار دارد، این شهر در کنار رودخانه‌های Emscher و Ruhr که از شاخه‌های رود راین هستند قرار گرفته است که هم اکنون یک نقطه اصلی برای سرمایه گذاری در بخش های مهندسی، گردشگری، مالی، آموزش، خدمات، رسانه و تدارکات در نظر گرفته می‌شود، دورتموند به دلیل حجم بالای شرکت های کوچک و متوسط آلمانی که در خود جای داده است بسیار مشهور است.

 

اسن پایتخت انرژی آلمان

اسن چهارمین شهر در این فهرست است که در ایالت نوردراین – وستفالن واقع شده است و این شهر نیز در نزدیکی مرز هلند قرار دارد که در منطقه روهر قرار گرفته است، در طول جنگ جهانی دوم حدود 90 درصد از مرکز شهر ویران شد اما با این حال در حال حاضر نزدیک به 591 هزار نفر در این شهر در حال زندگی کردن هستند.

در آلمان اسن را به دلیل معماری اش شهره نیست، اما مناظر طبیعی و سرسبزی ان تمامی چشم ها را به خود خیره می‌کند و آثار تاریخی متفاوتی در این شهر تحت نظر یونسکو قرار دارند، از جمله معدن زغال سنگ سابق این روزها محل برگزاری نمایشگاه ها، رویدادهای فراوان است و علاوه بر آن وجود استخرهای شنای طبیعی و فضاهای بکر زیادی که در این شهر برای لذت بردن از زندگی وجود دارند.

 

این شهر به عنوان پایتخت انرژی آلمان در نظر گرفته می‌شود و مقر E،ON و RWE بزرگترین تامین کنندگان انرژی آلمان است، تخصص‌های دانشگاه‌های این شهر هم در هنر و هم در پزشکی شهرت زیادی به آن داده است و دانشجویان خارجی زیادی را که برای تحصیل در آلمان به این کشور مهاجرت می‌کنند را به خود جذب می‌نماید، اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید مقاله تحصیل در آلمان را با دقت بخوانید.

 

 

این مطلب با هدف معرفی شهرهای کشور آلمان توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی پرواز تهیه و تنظیم شده است، برای کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از راهنمایی های آنان استفاده کنید.

 

سوالات پر تکرار معرفی شهرهای کشور آلمان

 

  • در آلمان چند شهر مهم و ایالت وجود دارد؟

این کشور 16 ایالت مستقل دارد که همگی زیر نظر جمهوری فدرال آلمان و با نام واحد کشور آلمان فعالیت می‌کنند، 79 شهر درآلمان تعریف شده است. مهم ترین ایالت آلمان، ایالت باواریا است که سه شهر مونیخ، نورنبرگ و برلین در آن قرار گرفته است.

 

  • برلین آلمان چگونه شهری است؟

برلین آب هوایی معتدل دارد و هر 4 فصل سال را به طور تقریبا کامل دارد، سرمای این شهر در فصل زمستان در اکثر مواقع همراه با بارش باران و برف همراه است، برلین یکی از اصلی ترین قطب های علمی آلمان است و دارای 34 دانشگاه دولتی و خصوصی است، جمعیت این شهر نزدیک به 4 میلیون نفر است.

 

  • هامبورگ آلمان چگونه شهری است؟


هامبورگ 1،9 میلیون نفر جمعیت دارد و دومین شهر بزرگ آلمان به حساب می‌آید و بزرگترین شهر غیر پایتخت اتحادیه اروپا است.

 

  • شهر کلن آلمان در چه مواردی شاخص و معروف است؟

کلن، مرکز تحقیقاتی پیشرو برای صنعت هوافضا و میزبان مرکز هوافضای آلمان و مقر اصلی آن است، شهر کلن در حال حاضر یک مرکز ملی برای شرکت های بیمه و رسانه های آلمان است و پایگاه بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان یعنی لوفت هانزا محسوب می‌شود.

 

  • دوسلدورف آلمان به چیزی معروف است؟

کیفیت چشمگیر زندگی در دوسلدورف در جهان مشهور است، میزبان 22 موسسه آموزش عالی و دانشگاه است، دوسلدورف مرکز پیشرو مخابرات آلمان محسوب می‌شود و مقر اروپایی بسیاری از شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و اینترنت است.

 

 

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر