menusearch
karyabiparvaz.com

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۰۲
(1)
(0)
بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان کدام است ؟

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان کدام است ؟ این سوالی است که بارها و بارها برای کسانی که مهاجرت به آلمان به طرق مختلف را انتخاب کرده اند از مشاوران ما پرسیده اند ؛ آلمان یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان هر ساله پذیرای گردشگران زیادی در تمامی شهرهای خود است که بسیاری از آنها به این کشور علاقه مند شده و آن را گزینه ای برای سکونت می‌دانند.

 

مهاجرت در دنیای امروز به دغدغه بسیاری از خانواده هایی مبدل شده که تمایل دارند آینده خود و یا فرزندانشان را در کشوری با امکانات و رفاه بیشتری بسازند.

در میان تمامی مقصدهای مناسب در اروپا و جهان برای ایرانیان کشور آلمان را می‌توان به عنوان یکی از بهترین گزینه های موجود درنظر گرفت که روند پذیرش مهاجر را بسیار آسان نموده و دولت این کشور تلاش می‌کند تا مهاجرین با مهارت و با استعداد را در تمامی زمینه ها به خود جذب نماید.

 

اما سکونت حتی درکشوری همچون آلمان نیز با هر هدفی که صورت پذیرد، نیازمند بررسی و تحقیق در تمامی زمینه ها بوده و باید عواملی همچون شهر محل سکونت را به دقت بررسی نمود تا به مهاجرت و زندگی موفقی در این کشور رسید، کارشناسان شرکت مهاجرتی پرواز ضمن جمع آوری به روزترین اطلاعات همواره، آماده راهنمایی و انجام کلیه امور مرتبط با مهاجرت برای شما عزیزان می‌باشند.

 

چنانچه تمایل به آگاهی از شرایط زندگی در شهرهای مختلف آلمان دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا به مهم ترین شرایط زندگی در هر شهر این کشور اشاره کنیم، همچنین اگر می‌خواهید در آلمان کار کنید، حتما مقاله کار در آلمان را بخوانید تا با مشاغل مورد نیاز این کشور و حقوق و دستمزد هر یک از مشاغل آشنا شوید، ما حتی کارهایی که برای پناهنده ها در آلمان در نظر گرفته شده است را در آن مقاله بیان کردیم.

 

 

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان

 

شهرهای مختلف کشور آلمان

هنگام بررسی شهرهای مختلف آلمان به نام های مختلفی برخواهید خورد که هر کدام می‌توانند گزینه مناسبی برای سکونت باشند اما یک شهر هرگز برای تمامی افراد ایده آل نبوده و ریسک های خاص خود را به همراه دارد، قطعا شرایط سکونت و زندگی برای فردی که با هدف دانشجویی به آلمان وارد می‌شود با فردی که به دنبال کار در این کشور هستند متفاوت است و هر یک باید شهر و منطقه مناسب خود را بیابند.

جستجو در اینترنت به همراه پرسش از دیگران می‌تواند برای شما راهنمای خوبی جهت یافتن شهر مناسب باشد، اما دریافت مشاوره از افراد متخصص بهترین و معتبرترین راهنمایی است که می‌توانید جهت رقم زدن مهاجرتی موفق داشته باشید. پس راهنمایی با افراد کاربلد در این زمینه را فراموش نکنید.

 

برلین پایتخت بی نظیر آلمان

برلین به عنوان پایتخت و بزرگ ترین شهر آلمان از لحاظ امکانات و رفاه در این کشور بی نظیر بوده و در کل اتحادیه اروپا رتبه بی نظیری را از آن خود نموده است، این شهر به عنوان یک مرکز ایالتی از نظر تاریخی مهم ترین منطقه آلمان بوده و با قرار گرفتن در شمال شرق این کشور رودهای مختلفی را در خود جای داده است.

نزدیک به شش میلیون نفر با بیش از 180 ملیت در این شهر ساکن هستند و از یک سوم مساحت آن که جنگل، پارک، رود و دریاچه است استفاده می‌کنند.

 

ایستگاه راه آهن این شهر یکی از بزرگ ترین و مهم ترین ایستگاه های راه آهن در اروپا محسوب می‌شود و علاوه بر خطوط داخلی به سایر شهرهای مهم این قاره همچون وین، پراگ، زوریخ و آمستردام نیز متصل است، علاوه بر قطار ترابری عمومی مانند اتوبوس و تاکسی در سراسر این شهر انجام شده و تراموا با بیش از 20 ایستگاه سراسر شهر را پوشش می‌دهد.

فرصت های شغلی در این شهر بی پایان است و تعداد مهاجرانی که برای کار به این شهر سفر می‌کنند بسیار است. این شهر در بخش تولیدات و کارخانجات مورد توجه تمامی سرمایه گذاران بوده و از هر دو روش سنتی و مدرن در صنعت استفاده می‌شود.

 

زندگی در برلین

برلین علاوه بر داشتن بازار اقتصادی قوی، برای ادامه تحصیل نیز گزینه ایده آلی بوده و میزبانی دانشگاه های مطرحی همچون دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه هومبولت و دانشگاه فنی برلین را بر عهده دارد، در مقاله تحصیل در آلمان با دانشگاه ها و رشته های ارائه شده در این شهر آشنا می‌شوید.

با زندگی در این کشور شما شرایط پایداری جوی را در تمامی فصول تجربه خواهید کرده در تابستان گرم و زمستان ها سرد است البته جبهه هوای سر در برلین وجود داشته و در تابستان ها نیز بارش هایی وجود دارد.

در رابطه با هزینه های زندگی نیز باید هدف و شرایط فردی شما را به عنوان مهاجر به خوبی درنظر داشت، معمولا کمترین هزینه زندگی به دانشجویان اختصاص دارد و بدون درنظر گرفتن هزینه خوابگاه و یا محل سکونت ماهیانه می‌توان با ۷۵۷ یورو در ماه زندگی خوبی را در این شهر تجربه کرد.

در صورتی که به صورت خانوادگی به این شهر مهاجرت کنید هزینه های زندگی با دو فرزند برای شما در حدود ۱۶۸۰ یورو در ماه است که باید میزان اجاره بهای خود را نیز به آن اضافه کنید، اجاره مسکن نیز کاملا به شما و بودجه ای که درنظر گرفته اید بستگی دارد ؛ اجاره آپارتمان و یا منزل مستقل نیز به مساحت، منطقه و امکانات وابسته بوده و می‌تواند از ۷۰۰ یورو در ماه آغاز شود.

 

مونیخ شهر دانشجویان در آلمان

شهر مونیخ را می‌توان یکی از ثروتمندترین شهرهای آلمان دانست که با قرار گرفتن در ایالت بایرن در شمال کوه های آلپ و بر روی رود آیسار، جمعیتی در حدود یک میلیون و چهار هزار نفر را در خود جای داده است، این شهر همواره در میان ده شهر برتر جهان برای زندگی قرار داشته و سالانه کنگره های مهم اقتصادی در آن برگزار می‌شود، مونیخ به عنوان بهترین گزینه برای تحصیل در آلمان معرفی شده و از امکانات رفاهی قابل توجهی برخوردار است.

 

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان کدام است ؟

 

مراکز دیدنی با جاذبه های گردشگری این شهر بی شمار بوده و از سال 1971 شهروندان آن از سیستم مترو شهری بهره مند می‌شوند، جمعیت این شهر را می‌توان بالغ بر یک میلیون و چهارصد هزار نفر تخمین زد و در اغلب زمینه ها رقابت تنگاتنگی با شهرهای مطرح اروپایی دارد.

این شهر به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات کم دارای اب و هوای سردتری نسبت به برخی از مناطق آلمان بوده و زمستان آن از اواخر مهرماه آغاز می‌شود، تابستان ها گرم و مرطوب و با بارش های قابل توجهی همراه است و در این فصل خیابان ها را به دلیل وجود گردشگران بسیار شلوغ می‌یابید، البته خوب است بدانید که زندگی در مونیخ با هزینه ارزانی همراه نیست و سکونت، خورد و خوراک، تفریح و سرگرمی مخارج قابل توجهی را به خود اختصاص می‌دهند.

 

تجربه زندگی لذت بخش در مونیخ

خطوط اتوبوسرانی در شهر مونیخ به عنوان ارزانترین وسایل حمل و نقل عمومی وجود داشته و با 6 یورو در رو می‌توانید در کل شهر تردد داشته باشید، برای رفت و آمد به کشورمان ایران و یا سایر نقاط جهان نیز می‌توانید از فرودگاه بین المللی این شهر که در فاصله ۲۸ کیلومتری قرار گرفته استفاده کرده و به راحتی به مقصد موردنظر خود بروید.

در صورتی که به صورت توریست به این شهر رفته و یا در ابتدای مهاجرت خود محلی برای اقامت ندارید می‌توانید در هتل های خوب این شهر مانند هتل Vier Jahreszeiten، هتل اطلس، هل کنکرد و یا هتل آلپن سکونت داشت باشید.

جاذبه های گردشگری این شهر را نباید فراموش کرد که مکان هایی برای داشن اوقات فراغتی دلنشین هستند، کاخ رزیدنس، کلیسای فرانکیرچ، باغ انگلیسی، میدان مارین پلاتز، باغ وحش هلابرون و غیره از بهترین ماکان های تفریحی این شهر هستند.

و اما شهر دانشجویی آلمان چه دانشگاه های مطرحی را در خود جای داده است ؟ دانشگاه صنعتی مونیخ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز و دانشگاه فنی مونیخ از بهترین گزینه های ممکن در اروپا شمرده می‌شوند که با نوع رشته در تمامی مقاطع، امکان تحصیل با حداقل هزینه را برایتان فراهم خواهند ساخت.

 

هامبورگ شهری محبوب در آلمان

هامبورگ شهری نام آشنا در آلمان برای ایرانیان از جمله مواردی است که در میان برترین شهرهای این کشور برای سکونت خارجیان قرار گرفته، به عنوان دومین مرکز تجاری ملی شناخته می‌شود، بخش تجارت، گردشگری و بهداشت در این شهر در قوی ترین شکل ممکن ارائه شده و بخش کشاورزی در آن نسبت به سایر شهرها کوچک تر است.

چنانچه بخواهید به عنوان دانشجو در این شهر زندگی کنید می‌توانید در یکی از ۱۶ دانشگاه معتبر آن همچون دانشگاه هامبورگ، دانشگاه هلموت اشمیت، دانشگاه هافن ستی، دانشگاه هنرهای زیبا، آکادمی موسیقی و تئاتر و یا دانشگاه علمی کاربردی این شهر ثبت نام کنید.

 

این شهر را می‌توان یکی از اصلی ترین مراکز تامین اقتصادی کشور آلمان دانست که می‌توانید به راحتی در آن شغلی مناسب با حرفه و تخصص خود بیابید، چنانچه در در زمینه گردشگری و ارتباطات دارای مهارت باشید با فرصت های شغلی خوبی در این شهر رو به رو می‌شوید و شغل شما تامین کننده هزینه های زندگی خواهد بود، البته میزان هزینه های زندگی در این شهر مبلغ ثابتی نبوده و به فاکتورهای متعددی وابسته است، اما به عنوان مثال هزینه اجاره منزل از ۱۰۰۰ دلار در ماه آغاز شده و به مبالغ بالاتری ( با توجه به منطقه انتخابی تان ) می‌رسد.

 

مهم ترین فاکتورهای زندگی در هامبورگ

حمل و نقل در شهر هامبورگ در سطح اروپا شهرت داشته و تمامی سنین می‌توانند از امکانات مخصوص به خود در حمل و نقل استفاده کنند، این سیستم که با نام HVV شناخته می‌شود به صورت مترو، اتوبوس و تاکسی سراسر شهر را پوشش می‌دهد، 4 خط مترو به همراه 9 سرویس راه آهن بهترین مسیرهای جا به جایی در این شهر هستند.

 

با زندگی به مدت کوتاهی در میان مردم این شهر در می‌یابید که تعداد مهاجرین قابل توجه بوده و در تمام هفت منطقه آن به نام های هامبورگ میته، آلتونا، آیمزبوتل، هامبورگ نورد، ونسبک، برگدورف و هاربورگ ساکن شوید، از ماه مارس تا آوریل هوای گرم را تجربه نموده و پس از آن هوا رو به سردی می‌رود.

 

هامبورگ سومین بندر بزرگ اروپا در شبه جزیره پوتلاند قرار گرفته و دو دریای شمال و بالتیک اطراف آن را احاطه کرده اند، آب و هوای اقیانوسی این شهر هر فرد مهاجری را وابسته خود کرده و یک میلیون و هشتصد هزار نفر جمعیت آن از بالاترین شاخص های زندگی بهره مند می‌شوند.

بابت هزینه های زندگی نیز در صورتی که دانشجو هستید از ۷۵۰ دلار در ماه تا خانواده ای با دو فرزند در حدود ۲۴۵۰ یورو در ماه هزینه خواهید داشت، البته دقت داشته باشید که تمامی این هزینه ها کاملا نسبی بوده و کارشناسان موسسه با درنظر گرفتن شرایط شما می‌توانند بآورد دقیقی در این رابطه به شما ارائه دهند.

 

شهر فرانکفورت آلمان

از دیگر شهرهای معروف آلمان که قطعا در هنگام بررسی این کشور بدان برخواهید خورد شهر فرانکفورت است که به عنوان یک شهر پرطرفدار برای ایرانیان نیز شناخته می‌شود، فراکفورت بزرگترین شهر ایالت هسن یکی از مهم ترین شهرهای دوره امپراوری رم بوده و تمدن بی نظیری را در جای جای خود به نمایش می‌گذارد، این شهر یکی از بزرگترین مراکز بانکی در اروپا و جهان است و آسمان خراش های آن شهرت جهانی دارند.

 

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان کدام است ؟

 

دانشگاه گوته، دانشگاه هنرهای تجسمی اشتدل، دانشگاه فلسفه و الهیات، مدرسه بین المللی اقتصاد و مدیریت و دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی از مطرح ترین مراکز تحصیلی در این شهر هستند و در حدود ۲۵% از جمعیت آن را مهاجرین خارجی تشکیل می‌دهند.

 

بسیاری از بزرگراه ها و خطوط راه آهن آلمان از این شهر عبور کرده و و فرودگاه ام ماین یکی از سه فرودگاه بزرگ اروپا است، دویچه بانک، بانک فدرال آلمان، بانک مرکزی اروپا و بسیاری از نهادهای مهم بین المللی در این شهر واقع شده اند که خود زمینه ساز فرصت های شغلی مهم بوده و درامدهای خوبی را برای ساکنین این شهر به همراه دارد.

شرایط آب و هوایی این شهر را نیز فراموش نکنید و بدانید که قرار است تابستان های معتدل و زمستانی سرد با باد فراوان را در طول سال پشت سر بگذارید.

 

هزینه زندگی در فرانکفورت

حتما در هنگام مهاجرت یکی از دغدغه های اصلی هر فرد آگاهی و تامین هزینه های زندگی در کشور و شهر مقصد است، زندگی در فرانکفورت از حداقل ماهانه ۸۵۰ یورو آغاز شده و برای خانواده با فرزند به ۲۶۰۰ یورو در ماه می‌رسد و البته اجاره منزل برای خانواده ها از اهمیت ویژه ای برخودار بوده و هزینه آن جدای از کلیه مخارج درنظر گرفته می‌شود.

هزینه مسکن بسته به محل زندگی متغیر بوده و بابت یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه پرداخت کنید، با توجه به همین مورد می‌توانید به برآورد نسبی به منازل بزرگتر برسید، هزینه قبوض، اینترنت، حمل و نقل و سایر موارد را نیز باید درنظر داشته باشید.

این نکته نیز گفتنی است که مردم فرانکفورت بسیار خونگرم تر از سایر شهرهای آلمان بوده و به دلیل وجود مهاجرین قابل توجه به خوبی در جامعه پذیرفته شده و به محیط جدید زندگی خود عادت خواهید کرد.

 

شهر اشتوتگارت آلمان

پایتخت ایالت بادن وورتمبرگ شهر اشتوتگارت نام دارد که در قسمت جنوب غربی کشور قرار گرفته و به عنوان ششمین شهر بزرگ آلمان از امن ترین ها برای سکونت است.

در سال های دور این شهر به دلیل بیکاری کاهش جمعیتی را تجربه نمود که به سرعت با ایجاد مراکز تحصیلی و فرصت های جذاب برای جبران آن تلاش کرد، هم اکنون با تلاش های بسیار میزان تولد از مرگ در این شهر بیشتر شده و اتباع زیادی از کشورهای اروپایی در آن سکونت دارند.

در مینه اقتصادی خوب است بدانید که بیش از ۱۵۰۰ شرکت کوچک و بزرگ در آن به فعالیت مشغول هستند و از جمله مراکزی است که نام کشور آلمان را در زمینه خودروسازی مطرح نموده است، شرکت های برجسته در این شهر عبارتند از : دایملر، پورشه، بوش، زیمنس، ووستن رت ( در زمینه ابزار سازی ) و غیره.

 

چنانچه به عنوان یک دانشجو نیز در حال بررسی این شهر هستید می‌توانید مراکز مهم دانشگاهی همچون دانشگاه اشتوتگارت، دانشگاه هوهنهایم، دانشگاه رسانه اشتوتگارت و یا دانشگاه علمی و کاربردی این شهر را مدنظر داشه باشید، شبکه حمل و نقل نیز در این شهر بسیار گسترده بوده و شما می‌توانید از ساعت ۵ صبح از کلیه آنها استفاده کنید و حتی در برخی از ساعات شب نیز سیستم حمل و نقلی برای شهروندان وجود دارد.

 

دوسلدورف مقصد ایده آل ایرانیان

هفتمین شهر بزرگ آلمان در ایالت نورد راین وستفالن به نام دوسلدروف قرار گرفته که از نظر امکانات زندگی مانند کلیه شهرهای برتر این کشور بوده و می‌توان آن را پس از لندن و اروپا نقطه مهم تجاری در اروپا دانست، علاقه مندان به صنعت مد مراکز آموزشی زیادی را در این شهر خواهند یافت که در سطح جهانی داوطلبان را آموزش می‌دهند.

دوسلدروف دارای یک بافت قدیمی بوده که محل تفریح و گردشگری برای توریست ها است و با داشتن فرودگاهی پر رفت و آمد در حدود ۶ میلیون و دویست هزار جمعیت این شهر را به مقصدهای مختلف جا به جا می‌کند، وجود ۲۲ مرکز دانشگاهی و آموزش عالی از جمله دانشگاه هنر دوسلدورف، دانشگاه موسیقی دوسلدورف و دانشگاه هنریک هاین دوسلدورف می‌توان به شم یک مقصد تحصیلی نیز به آن نگریست.

 

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان کدام است ؟

 

این شهر مانند بقیه شهرهای منطقه پایینی، آب و هوایی اقیانوسی داشته و آب و هوای گرم را به خوبی در آن حس خواهید نمود، ارتباطات در حوزه اقتصادی این شهر نقش مهمی را ایفا نموده و شرکت های بین المللی زیادی در آن فعال هستند، رونق تجاری و اقتصادی این شهر بخصوص در د سال احیز بسیار چشمگیر و نقطه درخشانی برای ساختن آینده ای روشن است.

 

آلمان مقصدی درجه یک برای ایرانیان

در مطالب بالا کوشیدیم تا حد ممکن شما را با شهرهای مهم در آلمان آشنا سازیم و در مسیر انتخاب صحیح اطلاعات صحیح را برایتان فراهم سازیم، اما به صورت کلی درنظر داشته باشید که آلمان مقصدی بی نظیر برای ایرانیان است که روند دریافت ویزا آسانتری نیز دارد.

 

  • سوالات پر تکرار بهترین شهر آلمان برای زندگی

تیم مشاوره ای شرکت مهاجرتی پرواز آماده اند تا پاسخ تمامی سوالات شما را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیارتان قرار دهند، در ادامه چند پرسش و پاسخ پر تکرار را تقدیم کردیم و در پایان مقاله می‌توانید از بخش دیدگاه استفاده کرده و سوالات خود را درج نمایید.

  • برای زندگی در برلین چقدر باید هزینه پرداخت کنم ؟

کمترین هزینه زندگی به دانشجویان اختصاص دارد و بدون درنظر گرفتن هزینه خوابگاه و یا محل سکونت ماهیانه می‌توان با 757 یورو در ماه زندگی خوبی را در این شهر تجربه کرد. در صورتی که به صورت خانوادگی به این شهر مهاجرت کنید هزینه های زندگی با دو فرزند برای شما در حدود 1680 یورو در ماه است که باید میزان اجاره بهای خود را نیز به آن اضافه کنید.

 

  • اجاره خانه در برلین آلمان چقدر است؟

اجاره آپارتمان و یا منزل مستقل نیز به مساحت، منطقه و امکانات وابسته بوده و می‌تواند از 700 یورو در ماه آغاز شود.

 

  • برای تحصیل در آلمان بهترین شهر آلمان کدام است؟

مونیخ به عنوان بهترین گزینه برای تحصیل در آلمان معرفی شده و از امکانات رفاهی قابل توجهی برخوردار است.

 

  • اگر بخواهم در هامبورگ آلمان زندگی کنم، چه مشاغلی را پیشنهاد می‌دهید؟

در هامبورگ، چنانچه در در زمینه گردشگری و ارتباطات دارای مهارت باشید با فرصت های شغلی خوبی در این شهر رو به رو می‌شوید و شغل شما تامین کننده هزینه های زندگی خواهد بود.

 

  • هزینه زندگی در فرانکفورت چقدر است؟

زندگی در فرانکفورت از حداقل ماهانه 850 یورو آغاز شده و برای خانواده با فرزند به 2600 یورو در ماه می‌رسد و البته اجاره منزل برای خانواده ها از اهمیت ویژه ای برخودار بوده و هزینه آن جدای از کلیه مخارج درنظر گرفته می‌شود. هزینه مسکن بسته به محل زندگی متغیر بوده و بابت یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید در حدود 1000 یورو در ماه پرداخت کنید.

 

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان را در این مقاله از موسسه مهاجرتی پرواز به شما معرفی کردیم و هزینه های زندگی در هر یک را برشمردیم، مطمئنا سوالات دیگری در ذهن دارید که می‌توانید با تماس با کارشناسان ما به پاسخ خود برسید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر